wtorek, 18 lipca 2017

Pielęgnacja skóry atopowej z kosmetykami ATOPIS

Minął już jakiś czas odkąd miałam okazję coś pisać. ;) ... o twórczym gotowaniu nie wspomnę. Mimo, że w Kuchni po mojemu - posucha i jak to zawsze w lato bywa - same "odgrzewane kluchy" ;) to najwyższa pora się przypomnieć ;)
Ale do rzeczy: tym razem zamierzam Wam w kilku słowach przybliżyć kosmetyki marki NovaClear z serii ATOPIS.
Jeśli macie problemy ze skórą, a tradycyjne kosmetyki wysuszają i podrażniają Wasze ciało to warto byście się zainteresowali tą marką.
 

Wiem co mówię ponieważ mój Syncio od urodzenia ma skórę wymagającą - skłonną do podrażnień i wysuszania. Od maleńkości wisi nad nami hasło "skóra atopowa". Były kąpiele w krochmalu, mazidła wykonywane na receptę i niezliczone próby kosmetyków z różnych serii - dedykowanych dla skóry atopowej. Na szczęście z wiekiem skóra Maksa stała się jakby bardziej odporna na czynniki zewnętrzne i nie "poszliśmy w kierunku" rozkwitu AZS. Mimo to, a może raczej właśnie dlatego staram się odpowiednio dobierać kosmetyki do pielęgnacji Jego skóry - a przede wszystkim ograniczam ich ilość do minimum.
Mąż również im starszy - tym bardziej wrażliwy na kosmetyki. Pytanie - czy to kosmetyki robią coraz bardziej agresywne czy skóra przez lata narażana na wszechobecną chemię nie ma siły się bronić - no bo przecież na pewno nie to, że mi się Mąż starzeje ;)
Ale do rzeczy....
Jakiś czas temu otrzymałam do przetestowania kosmetyki NovaClear do skóry atopowej:
- żel do mycia ciała i twarzy (tuba 200 ml)
- krem natłuszczający do twarzy i ciała (tuba 100 ml).
Składniki aktywne tej serii to olej konopny oraz korzeń lukrecji. Nie będę się rozpisywać o ich zbawiennym wpływie na skórę. Producent wyczerpująco opisuje ich działanie.
Przejdę do moich wrażeń po użyciu kosmetyków ATOPIS. Przetestowała je cała moja skłonna do podrażnień rodzinka ;)
Od 6-letniego Synka niewiele się dowiem  - ale widzę  sama, że po użyciu żelu do mycia, a następnie kremu natłuszczającego skóra jest miękka, odpowiednio nawilżona, aksamitna w dotyku - pozbawiona szorstkości i zaczerwienienia.
Od Męża, który namiętnie używa żelu myjącego dowiedziałam się, że kosmetyk Go nie podrażnił - w przeciwieństwie do wszelkich tradycyjnych żeli myjących (nawet po jednokrotnym użyciu). To ogromny sukces.
Ja stosuję żel do mycia twarzy i jestem zachwycona tym jak miękka i Novaclear ATOPIS jest naprawdę widoczne. Skóra jest miękka, odpowiednio natłuszczona, przez co staje się gładka i wyrównuje swój koloryt. Dzięki odpowiedniemu natłuszczeniu jest ,mniej podatna na działanie czynników zewnętrznych. Kosmetyki bezzapachowe.

gładka jest skóra po jego użyciu. Podsumowując - pozytywne działanie kosmetyków
Jedyne zastrzeżenia jakie bym miała to:
- zbyt rzadka konsystencja żelu do mycia - w połączeniu z rodzajem opakowania (tuba) kosmetyk ciężko racjonalnie porcjować. Na szczęście w przypadku większego opakowania pomyślano o zamontowaniu pompki, co rozwiązuje ten problem.
- zbyt ciężka konsystencja kremu natłuszczającego - przez co trudno go rozprowadzić, co jest bardzo ważne szczególnie przy pielęgnacji niecierpliwych dzieci 😍
- i ostatni aspekt - ja osobiście wolałabym żeby kosmetyki miały zapach - bardzo delikatny oczywiście. To już moje widzimisię wynikające z osobistych upodobań ;)

Mimo tych drobnych niedociągnięć, które są absolutnie do usunięcia - kosmetyki oceniam bardzo pozytywnie , bo przecież w przypadku skóry atopowej - najważniejszy jest efekt ochronny i łagodzący, a te kryteria seria ATOPIS z pewnością spełnia. Reszta to pewnie niedociągnięcia, które w procesie dalszej produkcji producent łatwo wyeliminuje.

1 komentarz:

  1. Świetny pomysł, sama też chętnie z niego skorzystam!

    OdpowiedzUsuń

Każdy konstruktywny komentarz mile widziany