wtorek, 28 lutego 2017

Na postny obiad: Śledź w jogurcie z ziemniaczkiem w mundurku

Wielki Post się zbliża, więc jak najbardziej przepis na czasie. Oto jakże prosta, a jakże smaczna propozycja na postny obiadek. U mnie w domu nie znajdą sie niestety amatorzy takiego posiłku. Jednak ja bardzo chętnie wracam do tego smaku. Tym razem oczywiście za sprawą Mamy...

Składniki:

  • filety śledziowe Mathias (1-2 na osobę)
  • cebula
  • jabłko
  • kremowy jogurt naturalny
  • ziemniaczki gotowane w mundurkach
  • masło, sól, zielenina do smaku
Przygotowanie:

Filety śledziowe moczymy ok 24 godzin. Obsuszone układamy na talerzu. Na śledziu układamy cebulę pokrojoną (najlepiej w pióra lub talarki). Tuz przed podaniem ścieramy na grubej tarce jabłko i polewamy gęstym jogurtem naturalnym. Można oczywiście użyć śmietany, ale po co nabijać licznik kalorii? Jogurt idealnie się komponuje. Podajemy z gorącym ziemniaczkiem gotowanym w mundurku. Na ziemniaczka obowiązkowo masełko, szczypta soli i garstka zieleniny (koperek lub pietruszka).

Jeden z najprostszych posiłków, które zdrowo nasycą w postny dzień. Pamiętam ten smak jeszcze z
dzieciństwa. Nieodzownie kojarzy mi się z oczekiwaniem na Wielkanoc. Kiedyś królowała w naszym domu wersja bez jabłka i jednak ze śmietaną. Teraz danie odświeżone prze dodanie jabłuszka i zastąpienie śmietany jogurtem. Pyszne, lekkie, zdrowe, sycące. W sam raz na wielkopostne piątki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy konstruktywny komentarz mile widziany