piątek, 1 maja 2015

Sos chrzanowo - cytrynowy na zimno. Do ryb i mięs być może.

Grillowe menu najwyższa pora odświeżać i poszerzać. Weekend majowy przed nami. Wielu z nas wyruszy na różnego rodzaju wyprawy. Spacery, rowery, grille, ryby i inne biwaki - mimo, że jak zwykle zapowiedzi pogodowe są lekko niepokojące. Wg mnie w tym roku majówka nie wypada zbyt atrakcyjnie. Ani długa, ani ciepła się nie zapowiada.... A może takie mam nastawienie tym razem - wszystko mi jedno. Ptaki śpiewają zielono się zrobiło, a Babcia tego nie widzi. Ech, nie tak łatwo pogodzić się z odejściem kogoś tak ważnego....
Wracając jednak do tematyki kulinarnej bo co tam kogo obchodzą moje smutki niepokonane.... Ponieważ czasu i chęci na długie pisanie mało, to wstawiam szybko - krótki przepis na orzeźwiający sos. Powinien nadać się do mięs i ryb, które zamierzacie grillować i pochłaniać w najbliższych dniach ;)


Składniki (na małą miseczkę):
  • 1 łyżka chrzanu tartego (samodzielnie bądź ostrego ze słoika)
  • 1 łyżka majonezu
  • 1- 2 łyżki śmietany (którą można zastąpić gęstym jogurtem greckim)
  • 1 łyżka soku z cytryny
  • sól (opcjonalnie), pieprz kolorowy świeżo mielony
Przygotowanie:
Składniki należy wymieszać na jednolitą masę. Proporcje można modyfikować wg własnych upodobań.
Sos robi się w pięć minut, także sprawdzi się w nieplanowanych sytuacjach.Nic wyszukanego, ale walory smakowe na poziomie ;)
My ostatnio wypróbowaliśmy go do sandacza smażonego, o którym z braku czasu dopiero niebawem.
Udanego grillowania majowego Wam życzę i pogody lepszej niż zapowiadają. A jeśli potrzebujecie inspiracji co do grillowego menu to zapraszam do lektury.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy konstruktywny komentarz mile widziany