środa, 22 marca 2017

Babeczki z sokiem z coca-coli i pizza na pysznych blachach ;) Gotowanie z dzieckiem jest super.

Oto przepis na dobrze spędzony czas. Nie dość, że smacznie, to jeszcze razem. Aż miło popatrzeć jak Syncio jest dumny i szczęśliwy jak coś w kuchni pomoże.


Babeczki piekł razem z Babcią Rybką podczas wspólnie spędzonego popołudnia. Babcia przygotowała standardowe produkty metodą "na oko". Maks mieszał, dosypywał dolewał. No i wpadł
na pomysł, żeby do babeczek dolać zaprawy do wody o smaku coca-coli, która znalazła się w zasięgu Jego wzroku. Babcia pomyślała:
"ryzio - co będzie to będzie".

A jak wiecie w kuchni czasem warto zaryzykować - babeczki wyszły przepyszne. Wilgotne. Z jabłuszkiem, o lekkim colowym posmaku :) Taki był dumny jak nam - rodzicom przyniósł babeczki po powrocie. A gdy je ze strachem próbowaliśmy i okazało się, że pyszne i
go chwaliliśmy - przeszczęśliwy. Z dumą powtarzał, ze zrobił je dla nas, Żeby nam smakowały. Boskie uczucie - myślę, że dla nas wszystkich.

Idąc za ciosem Mąż kupił któregoś razu w pobliskiej, sprawdzonej piekarni gotowe blaty do pizzy (w języku Maksiowym - tytułowe blachy). Starł w miseczkę sera żółtego, przygotował pastę pomidorową do posmarowania. Syn przy swoim stoliczku smarował blat, posypał serem, ułożył porwaną w paluszkach wędlinkę i z wielką dumą stał przy piekarniku jak już mu wstawiliśmy pizzę. Taki był z siebie dumny, że spałaszował całą pizzę. No i oczywiście dopytywał czy nam smakuje.

Od tej pory taka prosta, samodzielnie robiona pizza często gości u nas na kolację. Syncio chętnie przyrządza i jeszcze chętniej je ;)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Warto razem z dzieckiem spędzać czas w kuchni. Czy chłopiec czy dziewczynka - jest to bardzo twórcze, pouczające. A przy dobrym nastawieniu może to być świetna wspólna zabawa ;)
Niech no tylko zamienimy naszą malutką kuchnię nas większą, to za bardziej zaawansowane kucharzenie się z Maksiem weźmiemy.

1 komentarz:

  1. Choć mój Synuś ma dopiero 3 lata to zawsze razem gotujemy :-) bardzo lubi mieszać , doprawić czy bawić się ciastem :-))
    Pozdrawiam !!

    OdpowiedzUsuń

Każdy konstruktywny komentarz mile widziany