piątek, 6 maja 2016

Szybkie ciasto idealne do przełozenia kremem wg Siostry Ewy. 10 minut i ląduje w piecu.

Wracam do zapowiadanej wcześniej kolejności. Oto drugi przepis z weekendu poprzedzającego chrzciny chłopaków - spędzonego u Mamy. Kiedy Mama poszła do kościoła moją siostrę przycisnęło by zrobić jej słodką niespodziankę. Ciasto musiało być na tyle szybkie by było gotowe jak Mama wróci. Siostra znalazła przepis w necie (wybaczcie, ale źródła nie znam)...i wcieliła go w życie. A ja ... fotki robiłam. Sprawdźcie jak zrobić ciasto w 10 minut.


Składniki:
  • 1 mały kubeczek jogurtu naturalnego
  • 3 kubeczki mąki pszennej
  • 2,5 kubeczka cukru (może być mniej wg upodobań)
  • 1 kubeczek oleju w temp. pokojowej
  • 3 jajka w temp. pokojowej
  • 1,5 łyżeczki proszku do pieczenia
  • 1 łyżeczka cukru waniliowego

Przygotowanie:
Cóż.... składniki miksujemy ze sobą po kolei tzn. jajka ucieramy z cukrem, następnie dodajemy olej i jogurt i mieszamy na wolnych obrotach z mąką i proszkiem do pieczenia. A powstałą masę wylewamy do wyłożonych papierem wąskich blaszek. Pieczemy w temperaturze 180 stopni przez ok 45 minut (ale najlepiej patyczkiem kontrolować stan wypieczenia) I to całe przygotowanie.

Ciasto jak na pierwszy raz wyszło świetne. Trochę popękało podczas pieczenia, ale wcale nie ujęło mu to uroku, a  tym-bardziej smaku. Samo przygotowanie - błyskawiczne, bezproblemowe i bezbrudowe (ponieważ do odmierzenia wszystkich składników używamy jednego naczynia - może być to kubeczek od jogurtu). Ciasto dobre na sucho - bo jest bardzo wilgotne. Nada się także do przełożenia kremem - nawet bez nasączania. Na zdjęciu z braku laku - krem kupny, więc nie ma o czym się rozpisywać. Pewne jest, że naprawdę warto zrobić to ciasto. Uratuje Wam tyłek w przypadku niezapowiedzianych gości bądź nagłego przypływu chęci na słodycze. Polecam. Nasza Mama była zadowolona, jak również jej Zięciowie, którzy ze smakiem pałaszowali ciasto.
Wiosenne słodkości 2016

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Każdy konstruktywny komentarz mile widziany